Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size • Anna Moskwa r11; podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, uczestniczyła w uroczystości przekazania podpisanych dokumentów członkostwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Inland Navigation Europe (INE). W imieniu INE dokumenty członkowskie zostały odebrane przez panią Karin De Schepper, Dyrektora Generalnego INE. Wydarzenie odbyło się 5 grudnia 2017 r. w siedzibie Stałego Przedstawicielska RP przy UE w Brukseli.

  Inland Navigation Europe jest międzynarodową organizacją, która jest europejską platformą krajowych i regionalnych zarządców dróg wodnych i biur promocyjnych.


 • Studium wykonalności dla czeskiego odcinka kanału Dunaj-Odra-Łaba powinno być gotowe w styczniu - poinformował w czwartek wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna.

  - Czesi dziś są w końcowym stadium, jeśli chodzi o przygotowanie studium wykonalności dla odcinka kanału Dunaj-Odra-Łaba i jest to odcinek około 380 kilometrów - powiedział Materna posłom sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, przedstawiając informacje m.in. o współpracy z partnerami europejskimi w zakresie rozwoju żeglugi śródlądowej.

 • Kalendarze wodniackie na rok 2018

  15 grudnia 2017 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2018. Jak w latach ubiegłych autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz. To już jedenasty rok wydawania naszych kalendarzy, których początek datuje się na rok 2006.

  Waldemar Danielewicz w kalendarzu rFlota bydgoska od Bombowca do Solarowcar1; przedstawia holowniki, barki, pchacze i statki pasażerskie Żeglugi Bydgoskiej eksploatowane od daty jej powstania w roku 1954 do chwili obecnej. rOdrzańskie stocznier1; Janusza Fąfary, to po odrzańskich portach i flocie wydanych w latach ubiegłych kolejny temat poświęcony żegludze odrzańskiej.

 • Sześć lodołamaczy, które stacjonują przy tamie we Włocławku (Kujawsko-pomorskie) będzie zabezpieczać tej zimy Zbiornik Włocławski na Wiśle, największy sztuczny akwen w Polsce, w przypadku, gdyby zamarzająca rzeka utrudniała spływanie wody, śryżu lub kry lodowej.

  Jak poinformowała rzeczniczka RZGW, w ramach bieżących działań przeciwpowodziowych, w miejscowości Popłacin pod Płockiem już z końcem października zainstalowano na Wiśle tzw. przegrodę przeciwśryżową, która ma zatrzymywać spływający rzeką w kierunku Zbiornika Włocławskiego śryż lodowy.


 • Budimex w konsorcjum z Ferrovial Agroman dokończy budowę zbiornika Racibórz Dolny. Inwestycja ma być sfinalizowana do 2019 roku. Dziś Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zawarł umowę na dokończenie tej inwestycji.

  Suchy zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu od 2013 roku był budowany przez Dragados. Miał być gotowy w styczniu tego roku. Termin ten został potem przesunięty na listopad 2018 r. Inwestor ocenił jednak, że tempo prac nie daje szans na ukończenie zadania w terminie. Pod koniec października ub. roku RZGW w Gliwicach rozwiązał umowę z wykonawcą.

 • Rusza przetarg na prom dla Solca Kujawskiego

  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ogłosił przetarg na realizację promu pasażersko-samochodowego boczno-kołowego. Inwestycja powstaje w ramach projektu dotyczącego przebudowy drogi wojewódzkiej nr 249.

  Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie promu pasażersko-samochodowego boczno-kołowego, wybudowanie go, dostawa do przyczółku brzegowego na rzece Wiśle od strony Solca Kujawskiego, uruchomienie promu wraz z dopuszczeniem do pływania oraz rozruch eksploatacyjny obejmujący obsługę przeprawy promowej przez okres 120 dni.


wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.