Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
News | ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA
Oficjalny serwis informacyjny polskiej żeglugi śródlądowej.

 • Wytypowano już miejsce przekopu przez Mierzeję Wiślaną

  Pierwsza, najważniejsza inwestycja otwierająca strategię dotyczącą rozbudowy polskich portów, zostanie ogłoszona w najbliższy poniedziałek w rocznicę 95-lecia Gdyni r11; poinformował w programie rGość Wiadomościr1; Marek Gróbarczyk. Minister gospodarki morskiej zdradził też, że konsorcjum projektowe powołane do budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną w zasadzie zakończyło już podstawowe prace i wybrało miejsce przekopu. Szczegóły tego projektu mają zostać ogłoszone w czwartek.

 • "Westerplatte II" ....

  Statek szkolny WESTERPLATTE od lat nie służył szkoleniu młodzieży. Po likwidacji Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu nowy armator, którym została gmina Wrocław, używał jednostki sporadycznie i wyłącznie do przewozu pasażerów. Dopiero powstanie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zmieniło nastawienie dotychczasowego armatora. Od samego początku ministerstwo deklarowało chęć remontu statku i oddania go celom do jakich był zbudowany czyli do szkolenia przyszłych marynarzy żeglugi śródlądowej.

 • Port Gdańsk pomoże rozwijać polską żeglugę śródlądową

  Zarząd Morskiego Portu Gdańsk powołał wewnętrzny zespół roboczy, którego zadaniem będzie koordynacja procesu tworzenia studium wykonalności dla modernizacji drogi wodnej, łączącej Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany z systemem rzek Białorusi. Ten dalekosiężny projekt ma na celu połączenie Bałtyku z Morzem Czarnym siecią kanałów żeglugi śródlądowej. W perspektywie najbliższych lat pozwoli to na znaczące umocnienie się pozycji Polski jako jednego z kluczowych krajów tranzytowych na mapie Europy.

 • Stasiu Partyka nie żyje


 • Wybrano już firmę do dokończenia budowy zbiornika Racibórz

  Racibórz: Rekomendacja inwestora trafiła już do instytucji współfinansującej budowę, czyli do Banku Światowego. Do niego należy ostateczna decyzja. Przypomnijmy, że o kontrakt stara się konsorcjum Rafako PBG.

  - Dopóki jednak Bank Światowy nie zajmie stanowiska, nie możemy ujawniać, kogo rekomendowaliśmy jako wykonawcę - mówi Linda Hofman, rzeczniczka prasowa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. RZGW spodziewa się, że odpowiedź nadejdzie do połowy października. Podpisanie umowy i przekazanie placu budowy byłoby możliwe jeszcze w tym roku.

 • Wieczna Wachta


 • MSR Gryfia podpisała umowę na budowę czterech lodołamaczy

  Morska Stocznia Remontowa Gryfia wybuduje cztery lodołamacze, które będą przeznaczone do pracy na Dolnej Wiśle r11; poinformowała w piątek Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Jednostki mają trafić do floty Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW) w Gdańsku pod koniec 2021 r.

  Stocznia Gryfia zobowiązała się w umowie do zaprojektowania, wybudowania i wyposażenia jednostek prototypowych, które po próbach w sezonie zimowym, mają zostać produkowane jako jednostki seryjne. Wszystkie lodołamacze zostaną wybudowane w zakładzie w Szczecinie.


wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.