Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
News | ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA
Oficjalny serwis informacyjny polskiej żeglugi śródlądowej.

 • Rada ds. Promocji Żeglugi Śródlądowej

  Rada ds. Promocji Żeglugi Śródlądowej działa przy ministrze właściwym do spraw żeglugi śródlądowej jako organ opiniodawczo-doradczy.

  Skład nowej Rady do spraw Promocji Żeglugi Śródlądowej został zmniejszony do 12 członków w porównaniu do poprzedniego składu Rady, która działała na przestrzeni ostatnich kilku lat. Celem nowo powołanej Rady jest aktywne działanie na rzecz rozwoju transportu wodnego śródlądowego. W szczególności poprzez zaangażowanie nowych członków Rady w prace wspierające wszystkie działania promujące ten rodzaj transportu.

 • Na Pisie powstanie port i nabrzeża dla wodniaków

  Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy zagospodarowaniu nabrzeży rzeki Pisy i budowie basenu portowego - zapowiedziały władze Pisza. Dzięki tej inwestycji miasto ma stać się bardziej dostępne dla żeglarzy i kajakarzy.

  Według burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego inwestycja obejmie przebudowę brzegów Pisy, budowę kładki nad rzeką oraz utworzenie basenu portowego. Jak mówił PAP, dzięki temu miasto otworzy się na wodniaków, bo dotychczas na Pisie nie było przystani, ani nabrzeży umożliwiających cumowanie w granicach miasta.

 • Mały port - wielkie możliwości

  Port w Stepnicy, a zwłaszcza jego profil zbożowy jest sztandarowym przykładem wykorzystania transportu śródlądowego i w przyszłości morskiego w ekspedycji zbóż i jego pochodnych z lokalnego rynku głównie na eksport dla odbiorców Dolnej Saksonii. Na ten rok zakontraktowany jest przeładunek na barki około 40 tyś ton rzepaku z czego blisko połowa już została wykonana, a po pszenicznych żniwach również i to zboże będzie przez ten port ekspediowane do sąsiada zza Odry. • Rośnie ruch na Kanale Augustowskim

  Ponad siedmiokrotnie wzrósł ruch na Kanale Augustowskim, łączącym Polskę i Białoruś.

  Jak informuje niezalezna.pl, ponad siedmiokrotnie wzrósł ruch na Kanale Augustowskim przez przejście wodne Rudawka - Lesnaja. Wg danych służb granicznych do tej pory przejście przekroczyło po ok. 900 osób w obie strony - kajakami, pieszo i na rowerach. • Gliwicki port znowu zaczął tętnić życiem

  Po zakończonym powodzeniem próbnym transporcie, żegluga śródlądowa na stałe wraca do gliwickiego portu. W Gliwicach początek ma Odrzańska Droga Wodna łącząca Górny Śląsk z portami morskimi: Szczecin i Świnoujście oraz połączona z siecią kanałów Europy Zachodniej. Negocjowany obecnie kontrakt zakłada dostawę ok. 20 000 ton węgla miesięcznie z Gliwic do Elektrociepłowni we Wrocławiu.
  Aktualny potencjał przeładunkowy gliwickiego portu to ok.1,5 miliona ton rocznie, a docelowo 3 miliony ton. ŚCL S.A. oczekuje, że wkrótce wielkości przeładunków umożliwią pełne wykorzystanie posiadanego potencjału.

 • Prawo wodne z podpisem prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda podpisał Prawo wodne - poinformowała w czwartek wieczorem Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy wprowadzają opłaty za pobór wody m.in. przez energetykę, przedsiębiorców czy rolników. Taryfy za dostarczanie wody mieszkańcom mają pozostać bez zmian do końca 2019 r.

  Nowe przepisy pozwolą spełnić Polsce ostatni z tzw. warunków ex ante, czyli warunek wstępny pozwalający odblokować 3,5 mld euro z funduszy unijnych na inwestycje związane w gospodarką wodną, w tym przeciwpowodziową.

 • Analiza sektora transportu wodnego śródlądowego

  Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informuje, że zamierza przeprowadzić dialog techniczny, o którym mowa w art. 31a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.) mający na celu uzyskanie informacji planowanego zamówienia publicznego polegającego na zleceniu wykonania opracowania pn. rAnaliza sektora transportu wodnego śródlądowego w zakresie wynikającym z modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz Drogi Wodnej rzeki Wisłyr1;. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić wolę przystąpienia do dialogu technicznego w terminie do 16.08.2017 r.


wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.