Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Ministerstwo Środowiska


 • Młodzi ekolodzy w Ministerstwie Środowiska
  W Ministerstwie Środowiska odbyła się I Gala Mistrzów Szkół Leśnych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Środowiska. Podczas wydarzenia zostały także przekazane wnioski wypracowane podczas Pierwszego Ekologicznego Forum Młodzieży. W spotkaniu uczestniczył wiceminister środowiska Andrzej Konieczny.

 • Na dachu MŚ zamieszkały pustułki
  Na dachu siedziby Ministerstwa Środowiska mieści się budka lęgowa dla pustułek, która została w tym roku zasiedlona przez parę ptaków tego gatunku. – „Bardzo cieszy fakt, że właśnie na budynku ministerstwa, które zajmuje się ochroną przyrody, zamieszkali skrzydlaci goście” – mówi Paweł Mucha, rzecznik MŚ.

 • Drugie życie odpadów, czyli dlaczego segregacja jest taka ważna
  Większość towarów, które kupujesz w sklepach, jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które można ponownie wykorzystać. Posegregowane odpady przestają być śmieciem, a stają się wartościowym surowcem.

 • Wakacje przyjazne środowisku
  Wakacje w otoczeniu przyrody cieszą się coraz większą popularnością. Obecność turystów w takich miejscach łączy się jednak z zagrożeniem dla cennych przyrodniczo obszarów, wynikającym m.in. z deptania roślin, niszczenia runa leśnego, postępowania procesów erozyjnych, czy niepokojenia zwierząt. O czym zatem należy pamiętać planując urlop na łonie natury?

 • Minister Jan Szyszko o sytuacji wokół Puszczy Białowieskiej
  „Wpisanie Puszczy Białowieskiej na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO odbyło się niezgodnie z prawem i bez konsultacji z lokalną społecznością. Zabiegamy, aby Puszcza została wpisana na listę dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego, gdyż jest świetnie udokumentowanym obiektem pod względem historii użytkowania” – podkreśla prof. Jan Szyszko, minister środowiska.


wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.