Z pasji do informacji

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Aktualności
Aktualności

 • Współpraca pomiędzy służbami a komendantami obozów harcerskich
  Ścisła współpraca i sprawna komunikacja między Policją i Strażą Pożarną a komendantami obozów harcerskich to jeden z kilku wniosków wypracowanych podczas spotkania wiceministra Jarosława Zielińskiego z przedstawicielami organizacji harcerskich.

 • O bezpieczeństwie w sezonie letnim
  - Zróbmy wszystko, żeby nie tylko sprawnie i skutecznie wykonywać zadania ratownicze, ale też zapobiegać zagrożeniom, poprzez działalność edukacyjną, informacyjną i profilaktyczną – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński, który przewodniczył posiedzeniu Rady ds. Ratownictwa.

 • Przygotowania służb do zabezpieczenia Konferencji COP24 w Katowicach
  - Polskie służby mają doświadczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas dużych, międzynarodowych wydarzeń takich jak Światowe Dni Młodzieży w Krakowie czy szczyt NATO w Warszawie – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński podczas spotkania dotyczącego organizacji Konferencji COP24 w Katowicach.

 • Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego
  Szef MSWiA Joachim Brudziński wraz z Wojciechem Długoborskim, wiceburmistrzem Chojna reprezentującym Unię Miasteczek Polskich, współprzewodniczył kwietniowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu wziął udział również Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA.

 • Nowe samochody dla Straży Granicznej
  - Zakup sprzętu to kolejny krok do unowocześnienia Straży Granicznej. Zakupy realizowane w ramach Programu Modernizacji i innych funduszy służą temu, żeby potencjał wszystkich służb podległych MSWiA był coraz większy - powiedział wiceminister Jarosław Zieliński podczas przekazania samochodów dla Straży Granicznej. Siedem mikrobusów, które zostały zakupione z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, kosztowało blisko 1,3 mln złotych.

 • Wizyta ministra Joachima Brudzińskiego w Szkole Policji w Pile
  - Nie jako polityk, ale jako zwykły obywatel mam pewność, że policjanci i strażacy wesprą mnie, kiedy będę tego potrzebował. Z drugiej strony, państwo będzie wspierać funkcjonariuszy - zapewniać im godne warunki służby i bronić ich honoru - powiedział minister Joachim Brudziński podczas odprawy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Policji z województwa wielkopolskiego.

 • Po udanym pilotażu, numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR
  Od kwietnia do grudnia będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.


wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Reklamy


It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.